Czechy,  Góry,  Góry Orlickie

Góry Orlickie, Velka Destna

Łatwe tereny

Velka Destna (1115 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Gór Orlickich, część Sudetów Środkowych. Całosezonowe tereny przy granicy polsko-czeskiej.

Kliknij na mapkę, aby zobaczyć przebieg trasy

Tutejsze szlaki są szerokie, często asfaltowe i proste. Orlickie góry są leśne, niskie i łagodne. Taka charakterystyka sprzyja amatorom różnych sportów przez cały rok.

Widki na szlaku

W ciepłe miesiące są to idealne tereny na spacery, nawet z wózkiem, lekki trekking lub podbiegi. Miejsce to jest znane również rowerzystom, ze względu na liczne drogi rowerowe.

Kiedy tylko spadnie śnieg, szlaki zamieniają się na tory do nart biegowych. Na zboczu uruchamiane są także wyciągi, a stoki narciarskie tętnią życiem.

Trasy na biegówki

Jest to propozycja na lekki letni trekking. Na trasie są prześwity w lesie z ładnymi widoczkami. Zimą, wydeptane są szerokie ścieżki rowerowe, także z rowkami na narty biegowe.

Velka Destna jest ukryta głęboko w lesie, a na drzewie przybita jest tabliczka, że to tu. Nie ma to jednak większego znaczenia, tereny są bardziej atrakcyjne dla rowerzystów lub narciarzy, ale każda ucieczka przed miejskim hałasem jest dobra, także na spacer po Orlickich Górach.

K.

Podaj dalej!
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *