Czechy,  Skalne miasto

Skalne miasto, Bozanovsky Spicak

Dobry spacer

Trasa na Brozanovsky Spicak (773 mn.p.m.) to propozycja na lekki, trochę dłuższy spacer w przyjemnym leśno – skalnym otoczeniu.

Kliknij na mapkę, aby zobaczyć przebieg trasy

Samochód można zostawić na parkingu (w sezonie zimowym na pewno darmowy). Czerwony szlak prowadzi asfaltową ścieżką rowerową, tutaj spacer możliwy jest nawet z wózkiem. Po lewej stronie jest las a po prawej pola. Na początku są też krowy. Całość w sielskich klimatach.

Krowy się pasą

Na pierwszym większym skrzyżowaniu są zadaszone ławeczki. Z tego miejsca skierowałam się na żółty szlak, zgodnie z drogowskazem na Brozanovsky Spicak, czyli szczyt na trasie.

Żółty szlak ma już leśny charakter, biegnie troszkę pod górkę pomiędzy ciekawymi formacjami skalnymi. Niektóre z nich są podpisane i o dziwo, tym razem, nie miałam problemów z rozpoznaniem kształtów.

Skalna wiewiórka

W takich okolicznościach dotarłam na punkt widokowy. Jest to panorama z widokiem na dalsze formacje skalne, góry i czubki drzew lasu iglastego.

Panorama z Bozanovskiego Spicaka

Osobiście nie mogę się powstrzymać przed łażeniem po skałach. Przez dosyć liczne przystanki, czasowo trochę wydłużam taką trasę. Jest jednak na tyle krótka, że urozmaiciłam ją jeszcze o jednen punkt widokowy Junacka vyhlidka. Bardzo łatwo tam trafić, ponieważ robiąc trasę na Spicak zatacza się kółko i powraca do drewnianej budki, a stamtąd wystarczy wybrać znowu żółty szlak tylko ten drugi. Jest to dodatkowe parę kroków, także w leśno – skalanym otoczeniu.

Chodzę po skałach

Powrót na parking jest tym samym czerwonym szlakiem, ścieżka jest prosta i asfaltowa, można bez obaw spacerować tam nawet po zmroku z czołówką.

Opisaną trasę można wydłużyć i z powodzeniem połączyć z trasą, którą opisałam w poście  Skalne miasto, Koruna

Więcej tras w skalnym mieście znajdzieszw kategori Skalne miasto w menu głównym.

K.

Podaj dalej!
  •  
  •  
  •  

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *