Góry Stołowe,  Polska,  Skalne miasto

Góry Stołowe, Błędne Skały

Polskie skalne miasto

Błędne Skały to takie skalne miasteczko niedaleko Kudowy Zdrój. Dojazd jest bardzo prosty, a parking na miejscu całkiem spory. Byłam tam poza sezonem, wtedy wstęp jest na własną odpowiedzialność.

Kliknij na mapkę, aby zobaczyć przebieg trasy

Zarówno w kasie jak i na parkingu nie było nikogo, nie było też opłat. Aktualny cennik biletów wstępu na teren Błędnych Skał można znaleźć na stronie Parku Narodowego Gór Stołowych.

Labirynt skalny

Zimą, poza sezonem, między skałami zalega bardzo dużo śniegu i co chwilę wpada się w jakąś zaspę. Próby podparcia się lub jakakolwiek asekuracja skałą traci sens, ze względu na występujące tam oblodzenia. Trzeba bardzo uważać przechadzając się skalnym labiryntem w takich warunkach.

Zamarznięte rzęsy

Ja akurat trafiłam na słabą widoczność i wymagającą pogodę. Z punktu widokowego widziałam wylane mleko, a na końcach rzęs miałam zamarznięte kropelki. Muszę jednak przyznać, że zima robi klimat i skalny krajobraz pod pierzyną jest wyjątkowy.

 

Śnieżny szlak

Ścieżka jest wyraźnie zaznaczona, wzdłuż umieszczone są tabliczki edukacyjne. Ciekawsze formacje skalne są nazwane i opisane, można sprawdzić swoją biegłość w rozpoznawaniu kształtów.

Zimą to miejsce ma swój urok, ale podczas letnich miesięcy nic nie traci. Wycieczka w sezonie to dobra zabawa dla wszystkich i bez obaw można zabierać na nią nawet najmłodszych.

Na szlaku

Góry Stołowe oferują dużo więcej. Spacer w Błędnych Skałach można połączyć z innymi pobliskimi trasami, które wiją się między skałami. Wszystkie te miejsca znajdują się blisko siebie i bez problemu można zrobić dwie wycieczki w jeden dzień. Tym bardziej, że w sezonie dzień jest długi.

Wspomniane trasy opisałam w oddzielnych postach.
Góry Stołowe, Szczeliniec Wielki
Góry Stołowe, Białe Skały

K.

Podaj dalej!
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *